Alarte Ascendare

Vložil on 5. Máj 2012

Zaklínadlo vymrští předmět do vzduchu. Ve filmovém zpracování druhé knihy jej zkusil použít Zlatoslav Lochart v Soubojnickém klubu. Zmije, na kterou inkantaci seslal, se po dopadu ovšem stala ještě zuřivější. Kouzlo má základ v latině. Alatum znamená „křídlaté“ a ascendere je doslova „vystupovat“. (HPf2)

Arania Exumai

Vložil on 5. Máj 2012

Ve filmovém zpracování HP2  ho použil poprvé Tom Rojvol Raddle proti Aragogovi, později i Harry Potter proti pavoukům ze začarovaného lesa. Toto kouzlo působí jen na pavouky, což je pochopitelné, protože latinsky jsou Aranei „pavouci“ a exuo znamená „vzdálit se“. (HPf2)

Brachium enmendo

Vložil on 5. Máj 2012

Kouzlo na opravení kostí. Pokusil se ho použít Zlatoslav Lockhart ve filmovém zpracování  HP2 na Harryho zlomenou ruku. Výsledkem bylo, že Harrymu z ruky všechny kosti zmizely. Brachium znamená „paže“ a enmendo „opravit“. (HPf2)

Cistem Aperio

Vložil on 5. Máj 2012

viz System Aperio

Everte statim

Vložil on 6. Máj 2012

Používá se pro odhození protivníka stranou. Řadí se mezi soubojová kouzla. Latinsky Everto = „vyvracet“, statim – „náhle“. Poprvé ho použil Draco Malfoy ve filmu v HP2  v Soubojnickém klubu na Harryho (HPf2)

Feraverto

Vložil on 6. Máj 2012

Promění živého tvora v pohár na vodu. Harryho třída se ho učila v přeměňování ve filmovém zpracování druhého ročníku. Ronovu poháru vyčarovanému z krysy zůstal ocas. Zaklínadlo má původ v latině, kde fera znamená “šelma, divoké zvíře” a verto je “obracet, točit”. (HPf2)

Imobilus

Vložil on 6. Máj 2012

Znehybňovací kouzlo (zpomalující čas). Použila ho Hermiona v HP2 proti cornwallským rarachům. Imobilní znamená „nepohyblivý“. (HPf2)

System aperio (v orig. Cistem aperio)

Vložil on 10. Máj 2012

Kouzlo, které působí podobně jako Alohomora (viz). Použil ho Tom Rojvol Raddle  k otevření Hagridovy bedny s Aragogem ve filmu podle HP2. Cistem má základ v latině, kde cista znamená „schránka“ a apertus „volný, otevřený“. (HPf2)

Vipera Evanesco

Vložil on 11. Máj 2012

Kouzlo na zničení živých tvorů, například zvířat. Poprvé ho použil Severus Snape ve filmovém zpracování  HP2 v Soubojnickém klubu, když chtěl Harryho ochránit před hadem, kterého na něj poštval Malfoy. Viper je anglicky „zmije“ a evanescence je „zmizení“. Je možné, že kouzlo prostě hada přemístilo někam jinam nebo že kouzlo je protikouzlem ke kouzlu Serpentsortia. Ve filmu ovšem had shoří. (HPf2)